Appartement Magnifique

  • 50 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

Appartement Magnifique Marrakesh ligger mindre än 6 minuters promenad från Kungliga teatern och 5 km från flygplatsen Marrakech Menara. Lägenheten har plats för upp till 3 gäster.

Appartement Magnifique har balkong och klädloge, samt bekvämligheter som luftkonditionering. För extra bekvämlighet finns en bidé, en separat toalett och en dusch på boendet. Hårtorkar, badlakan och handdukar finns också tillgängliga.

För självhushåll erbjuds ett minikök med kylskåp, ugn och köksredskap.

Den här 50 m² stora lägenheten ståtar med ett väldigt bra läge i distriktet Hivernage. Gästerna bor invid Menara-trädgården och mindre än 100 meter bort från tågstationen Marrakech. Ungefär 25 minuters promenad från boendet hittar du Musée Yves Saint Laurent Marrakech. Busshållplatsen Gare ONCF är belägen ett stenkast från den här lägenheten med 1 sovrum.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Appartement Magnifique Marrakesh
Cozy One-Bedroom Apart Wi-Fi, Netflix, And Balcony
Mobilpris

Cozy One-Bedroom Apart Wi-Fi, Netflix, And Balcony

7.8
Bra 7 recensioner
118 m från boendet
USD 76 USD 68
per natt
Luxury Apartment 2 Min Train Station 10 Min Airport
Mobilpris

Luxury Apartment 2 Min Train Station 10 Min Airport

9.3
Utmärkt 31 recensioner
136 m från boendet
USD 61 USD 55
per natt
Laube Hivernage
Mobilpris

Laube Hivernage

143 m från boendet
USD 88 USD 79
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech
    200 m

    Faciliteter

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Klädkammare
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Husdjur tillåtna

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:00
    Utcheckning: från 11:00 till 12:00
    Vanliga frågor
    • Vilka populära sevärdheter finns i närheten av Appartement Magnifique?
      Populära sevärdheter nära Appartement Magnifique inkluderar Musée Yves Saint Laurent Marrakech, som ligger 25 minuters promenad.
    • Hur stort är Appartement Magnifique?
      Appartement Magnifique har en total yta på 50 m².

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Marrakech Menara Flygplats
    7 km

    Tågstationer

    Marrakech
    200 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Appartement Magnifique Marrakesh

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng